Windows 10’un Son Güncellemesi Dosyalarınızı Siliyor

Windows 10, son zamanlarda her güncelleme ile kullanıcılara sorunlar çıkarmaya devam ediyor. Windows 10’un son yayınladığı KB4532693 güncellemesi, kullanıcıların eğer geçiş yaptıysa çok dikkatli olması gerektiğini, henüz geçmediyse geçmek için erken olduğunu gösteriyor.

 

Windows 10’un KB4532693 Güncellemesi Dosyalarınızı Siliyor

Teknoloji odaklı firma Microsoft, Windows 10’u 2015 yılından beri geliştiriyor. Her Windows 10 güncellemesinden önce Insider kullanıcılarına paylaşılan güncellemelerin sorunsuz olup olmadığı test ediliyor. Fakat buna rağmen Microsoft, son kullanıcılara ciddi sorunlar teşkil edecek güncellemeler yolluyor.

Daha önce birçok güncelleme ile skandala imza atan Microsoft şirketi, son güncellemesi ile kullanıcıların masaüstündeki dosyalarını siliyor. Bu sorunu yaşayan bazı kullanıcılar internet üzerinde ve Microsoft’a geri bildirim atarak bu durumdan şikayetçi oldular. Kullanıcıların maddi açıdan zarar almasına sebep olan bu ciddi açık Microsoft tarafından resmen doğrulandı.

Related Post

 

Bu Açığın Etkileri Ne Olacak?

Microsoft, Windows 10’da meydana gelen bu güncelleme sorununun kaynağını araştırmak ve çözüm arayışlarına girmekle uğraşsa bile bu konuda bazı kullanıcıların Windows 10’u terk edeceğini, diğer işletim sistemlerine veya Windows’un eski işletim sistemlerine döneceğini düşünüyoruz. Bununla beraber bazı kullanıcılar da güncelleme yapmamayı tercih ederek Windows 10’u daha rahat kullanmak isteyecektir. 

 

Diğer bir ihtimal ise Windows 10’un popülerliğinin azalması olabilir. Çünkü Windows 10, son zamanlarda sıkça yaptığı hatalar ile gündeme düşmeye devam ediyor. Gelecekte Linux gibi açık kaynaklı ve ücretsiz işletim sistemlerinin yaygınlaşacağını düşünmekteyiz.

Bir önceki makalemiz olan Microsoft, Windows 7'den Vazgeçemiyor başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.