Windows 10 ssd sorunu olduğunda uyaracak

Windows 10 yeni bir özellik ile birlikte SSD sorunu olduğunda kullanıcıları erkenden uyaracak. Windows 10 kullanıcıları bu özellik sayesinde verilerini kurtarabilecek ve önlemler alabilecek.

Microsoft’un ve dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10, pek çok konuda hem hayat kolaylaştırıyor hem de yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Son zamanlarda sıkça sorunlar ile gündeme gelen firma, bu sorunlara rağmen insanlara yardımcı olarak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu özelliklerden birisi de SSD problemi ile ilgili.

50 TB diskler için çalışmalar başlatıldı

Windows 10 SSD sorunu ile ilgili bir güncelleme yayınladı

Windows 10, yeni bir güncellemede SSD ile ilgili bir problemin olup olmadığını tespit edip kullanıcılara bu bilgiyi sunabiliyor. Bu bilgi sayesinde kullanıcılar pek çok sorun karşısında önceden önlem alarak sorunlara etkili çözümler üretebiliyor. İşletim sistemi bu bilgiyi özellikle SSD’nin sorunlar yaşamaya başlaması ve ömrünü tamamlamaya yakın olması durumunda belirtiyor.

Related Post

Kullanıcılar SSD’nin bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığını görünce hemen önlem almak için önemli verilerini yedekleyebilir. Bu güncellemenin henüz önizleme sürümünde geldiğini de belirtmek gerekiyor. Yani henüz normal ev kullanıcıları için yayınlanmış bir işletim sistemi özelliği değil. Bu özelliğin NVME SSD diskleri için geçerli olduğunu da söylemek gerekiyor. Yani NVME SSD’ler için 3. parti bir yazılıma ihtiyaç duyulmadan Windows 10 sayesinde sağlık durumu öğrenilebilecek.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan AppGameKit ücretsiz hale geliyor başlıklı makalemizde AppGameKit Classic, Hafta Sonu Etkinliği ve Steam hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.