Windows 10 yazıcı sorunu nasıl çözülür?

Windows 10 yeni bir güncelleme sonrasında yazıcı sorunu ile birlikte gündeme düştü. Yaşanan bu sorun özellikle yazıcı kullanımından sonra ortaya çıkıyor. Sorunun çözümü ise oldukça basit.

Microsoft, 2015 yılından beri Windows 10 işletim sistemi geliştiriyor. Daha yeni çıktığı zamanlarda çok ciddi sorunlar oluşmasa da yine de bazı sorunlar ile gündeme geliyordu. Son zamanlarda neredeyse her güncellemede önemli sorunlar ortaya çıkmaya başlayınca kullanıcılar da bu durumdan etkilenmeye başladı.

Twitter 4K çözünürlük desteği sunmaya hazırlanıyor

Windows 10 yazıcı sorunu ile gündemde

Windows 10, geçtiğimiz günlerde yayınladığı KB5000802 güncellemesinde yazıcılarla ilgili sorun çıkarıyor. Yaşanan bu sorun güncellemeyi yükleyen kullanıcılar da meydana geldi. Yazıcıya sahip kullanıcılar yazdırma işlemi yaptığında mavi ekran hatası ile karşılaşıyordu. Mavi ekran hatasında APC_INDEX_MISMATCH hatası yer alırken hatanın sebep olduğu dosya win32kfull.sys olarak belirtiliyordu. Bu işlem sonrasında sistem yeniden başlatılıyordu.

Related Post

Özellikle iş ortamında Windows 10 kullananlar ve yazıcı ile işi olanlar bu işten ciddi oranda etkilenmiş görünüyor. Sorunun çözümü için güncellemeyi kaldırmak yeterli olmakta. Bunun için Win + I tuşuna basıp ayarlara girmek gerekiyor. Sonrasında “Güncelleştirme ve Güvenlik” menüsüne geçiş yapıp buradan “Güncelleştirme geçmişini görüntüle” kısmına girmek gerekiyor.

Burada Windows 10 işletim sistemine sahip cihazda yapılan güncellemeler bulunuyor. Kullanıcılar “Güncelleştirmeleri kaldır” bağlantısına tıkladıktan sonra güncelleştirmelerin bulunduğu kısma yönlendiriliyor. Burada yer alan KB5000802 kodlu güncellemeyi kaldırmak yeterli olacak. Eğer sorun halen devam ederse bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Kripto para vergisi mi geliyor? başlıklı makalemizde Kripto Para ve Kripto para vergisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.