Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi güncelleme aldı

Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi uygulamasında önemli değişiklikler yapıldı. Yeni güncelleme kullanıcılara ayrıcalıklar sağlıyor.

Microsoft, Windows işletim sisteminde yer alan pek çok uygulamada yaptığı yenilikler ile biliniyor. Bu uygulamalar arasına bir yenisini daha ekleyen firma, şimdi de Fotoğraflar uygulamasını güncelleme kararı aldı ve yapılan değişiklikleri Windows kullanıcıları ile paylaşmış oldu.

Android ile Windows arasındaki ilişki güçleniyor

Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi güncellendi

Microsoft’un sunmuş olduğu Fotoğraflar uygulamasında yapılan güncellemelerden birisi kırpma özelliği olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Kırpma aracının konumunu güncelleyen ekip, bununla birlikte yeni bir işlev daha ekledi. Önceden kullanıcılar bir fotoğrafı yatay döndürebiliyordu. Artık dikey döndürme desteği de eklendi. Eklenen bir diğer özellik şeffaflık üzerine oldu. Fotoğraflar uygulamasında saydam bir görseli ayırt etmek zor olabiliyor. Artık PNG formatında yer alan bir görüntünün düzenlenmesi sırasında arka planın saydam olup olmadığı anlaşılabiliyor olacak. Bu sayede kullanıcılar rahatlıkla düzenleme yapabilecek.

Related Post

Microsoft’un geliştirdiği Fotoğraflar uygulaması daha pek çok yeniliğe ev sahibi oldu. Yapılan bir diğer güncellemeye göre ekip, ayarlamalar kısmını geliştirdi. Önceden kullanıcılar bir seçeneği kullanırken menü açması gerekiyordu. Yapılan yenilik ile beraber artık menü olmadan birçok seçenek aynı ekranda bulunacak. Bu sayede hızlı düzenleme yapmak mümkün hale gelecek. Bir diğer güncellemede de netlik ayarı, nokta düzeltme ve kırmızı göz giderme özellikleri hakkında. Bu özellikleri kullananlar biraz üzülebilir. Çünkü yeni sürümde artık bu özelliklerin olmayacağı belirtildi. Yeni uygulama kademeli bir şekilde kullanıcılar ile paylaşılıyor. Yine de kullanıcılar mağazayı kontrol edebilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.