Windows sağ tık menüsü gelişiyor

Windows sağ tık menüsü gelişiyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre sağ tık menüsü eskisinden daha güzel bir şekilde kullanıcıları karşılayacak.

Sağ tık menüsü, Windows işletim sistemlerinin popüler işlevlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Masaüstünde, pencerede veya bazı uygulamalarda sağ tık yaparken butonlardan oluşan menü sağ tık menüsü olarak isimlendiriliyor. Bağlam menüsü olarak da adlandırılan bu özellik ilk olarak 1990 yılında Microsoft Office v3.0’da ortaya çıktı. Sonrasında işletim sisteminde de yayılmaya başladı. Yıllardır süregelen bir özellik olan sağ tık menüsünde bir geliştirme yapılıyor.

JAVA güvenlik açığı tespit edildi

Windows sağ tık menüsü değişiyor

Windows 11, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülmüştü. Çıktığı günden bu yana pek çok kullanıcının kullanmış olduğu bir işletim sistemi olan Windows 11, yeni bir güncelleme ile daha karşımıza çıkıyor. Normalde sağ tık menüsü oldukça sade ve herhangi bir ikon içermeyen görünüme sahipti. Aynı zamanda bazı özellikler bulunmuyordu. Yeni geliştirilen arayüzde artık daha güzel bir tasarım kullanıcıları bekliyor olacak. Windows 11 21H2 sürümünde geleceği söylenen yeni özellik hakkında bir ekran görüntüsü dahi bulunuyor.

Related Post

Yeni sağ tık menüsü arayüzünü incelediğimizde örneğin bir dizin üzerinde sağ tık yapıldığında karşımıza daha modern ve daha donanımlı bir tasarım geliyor. Sol kısımda ikonlar sağ kısımda yazıların bulunduğu butonlar yer alırken aynı zamanda bazı butonların sağ tarafında o işlemin hangi kısayol tuşu ile yapılabileceği de belirtiliyor. En üst kısımda ise çeşitli ikonlar bulunuyor. Alt kısımda yer alan “Daha fazla seçenek göster” seçeneği de dikkat çekiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.