Windows XP açık kaynak olarak sızdırıldı

Windows XP açık kaynak kodu internet ortamına sızdırıldı. Torrent ve Mega hizmetleri ile sızdırılan açık kaynak kodları yalnızca Windows XP değil, bazı işletim sistemlerini ve pek çok veriyi de beraberinde getiriyor.

Windows 10, günümüzde en çok kullanılan işletim sistemi olarak yer alıyor. Bunun yanı sıra Windows XP halen %1’in altında da olsa kullanım oranı bulunuyor. Bu oran çok önemli olmasa dahi hackerların bu kullanıcıları hedef alması muhtemel. İnternette gündeme düşen yeni bir olaya göre pek çok işletim sisteminin kaynak kodları sızdırıldı.

Vikipedi tasarımı uzun bir süre sonra değişiyor

Windows XP açık kaynak kodlu olarak internette paylaşıldı

Gündeme bomba gibi düşen yeni bir olaya göre bir kişi tarafından Windows ile ilgili birçok işletim sisteminin açık kaynak kodları ve bazı veriler sızdırıldı. Uzun süredir bu verilerin kendisinde olduğunu belirten kişi, bu verileri test ettikten sonra internet ortamında paylaştığını açıkladı.

Windows XP açık kaynak

Paylaşılan 43 GB’lık dosya içerisinde Windows XP, Windows Server 2003, Windows 2000, Windows CE 5, Windows Embedded 7, Windows NT 4, MS DOS 6.0 gibi pek çok işletim sisteminin kaynak kodları yer alıyor. Dosya içerisinde yalnızca Windows işletim sistemi değil aynı zamanda pek çok medya içeriği ve ilginç veriler de yer alıyor. Torrent ve Mega üzerinden indirilebilen dosyalar hakkında Microsoft henüz resmî bir açıklama yapmadı.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Amazon ilk Türk dizisi için çalışmalara başladı başlıklı makalemizde Amazon Prime, Enigma ve Türk Dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.