Xbox güncellemesi Microsoft tarafından duyuruldu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Xbox güncellemesi

Microsoft tarafından yeni duyurulan Xbox güncellemesi ile birlikte konsollarda bazı değişiklikler yapılıyor. Yapılan yeni değişiklikler sonrasında konsollarda performans artışı yaşanırken ve verimlilik artarken aynı zamanda yeni özellikler de konsola eklenmiş oldu.

Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolu geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülmüştü. Piyasaya sürülmesinin ardından pek çok kişi tarafından satın alınan konsolun geriye dönük uyumluluk olması ve PlayStation oyunlarını çalıştırması insanlar tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Konsol kısa süre önce yeni bir güncelleme aldı.

Xbox Series X PlayStation oyunları çalıştırıyor

Xbox güncellemesi neler içeriyor?

Microsoft, Xbox One ve Xbox Series ailesi için geliştirdiği yeni güncellemede birçok özelliği ön plana çıkarıyor. Bazı özellikler sadece yeni konsol jenerasyonuna özel olarak geliştirilmiş durumda. Konsollara gelen yeni özellikler arasında dinamik arkaplan güncellemesi yer alıyor. Artık kullanıcılar daha fazla dinamik arkaplan seçeneğine sahip.

Xbox güncellemesi

Konsollara gelen bir diğer özellik bir oyunun otomatik olarak HDR olup olmadığını bildirmekle alakalı. Bazı oyunlar SDR modunda yer alan oyunları otomatik olarak HDR moduna yükseltebiliyor. Oyuncular menü ekranında bir oyunun otomatik HDR modunu açıp açmadığını öğrenebilecek.

Konsola eklenen bir diğer özellik ise yeni nesil konsollar için oyunun optimize edilip edilmediği. Yani artık oyunlar ve uygulamaların yer aldığı menüde X|S işaretinin bulunduğu oyunlar yeni nesil konsol için optimize edilmiş stabil oyunlar olarak yer alıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.