Xbox Live ad güncellemesi yaptı

Xbox Live ad güncellemesi ile birlikte yeni adına kavuşuyor. Microsoft, yaptığı açıklamada ad güncellemesi olacağını doğruladı.

Pek çok firma, zaman zaman kendi firmasındaki bir yazılımın veya herhangi bir donanımın adını güncelleyerek yeni haliyle piyasaya sunabilir. Örneğin Apple, iOS işletim sistemini iPhone OS yaparak ad değişikliğine gitmişti. Şimdi de Microsoft bir düzenleme yaptığını açıkladı.

PlayStation Store PlayStation 3 oyunlarını kaldırıyor

Xbox Live ad güncellemesi ile adını değiştirdi

Xbox Live, 2002 yılından beri hizmette olan bir platform. Oyuncular bu hizmet sayesinde arkadaşlarına ulaşarak onlarla oyun oynayabilir, beraber vakit geçirebilir. Sohbet etmenin dahi mümkün olduğu bu sistemde ebeveyn kontrolü de bulunuyor. Xbox Live’ın ilgi çekici bir diğer özelliği insan profili oluşturmanın mümkün olması. Yani oyuncular sanal 3 boyutlu bir avatar oluşturabiliyor.

Son zamanlarda Xbox Live hizmetinden yararlanan bazı kullanıcıların Xbox Network adı ile karşılaştığı ortaya çıktı. Bu adın bir hata sebebinden kaynaklandığını düşünen oyuncular da oldu. Microsoft, yaşanan bu durumdan sonra basına bir açıklama bıraktı. Bu açıklamaya göre bu bir hata değil Xbox Live hizmetinin yeni adıydı. Yani Xbox Live artık Xbox Network olarak biliniyor olacak.

Related Post

Microsoft’un aldığı bu karar ile birlikte bazı kullanıcılar şimdiden bunu deneyimliyor olsa da henüz tam olarak yayınlanmadı. Yani şimdilik bazı oyuncular Xbox Network adıyla sistemden yararlanıyor. Web sitesinde de böyle bir güncelleme yer almıyor. Microsoft’un kendi hizmetini Xbox Network olarak güncellemesi PlayStation oyuncularının da dikkatini çekiyor. Çünkü hizmetin yeni adı PlayStation Network’e benziyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Mushroom Cats 2 ücretsiz oldu başlıklı makalemizde Mushroom Cats 2 ve Ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.