Xbox Live Gold özelliği ücretsiz olacak

Xbox Live Gold özelliği tamamen ücretsiz olacak. Microsoft’un aldığı bu karar oyuncuları çok sevindiren bir açıklama oldu.

Microsoft, oyun sektöründe son zamanlarda çok büyük adımlar atmaya başladı. Aldığı pek çok oyun stüdyosu ile ve Xbox konusunda yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkan firma, şimdi de Xbox Live Gold’da yer alan bir hizmeti tüm kullanıcılara açık hale getiriyor.

Xbox Live ad güncellemesi yaptı

Xbox Live Gold özelliği ücretsiz hale geliyor

Microsoft son olarak EA firması ile anlaşarak EA oyunlarını kendi aboneliğine eklemişti. Firma şimdi de ücretsiz oyunlarla ilgili bir gelişme olan ve oyuncuları sevindiren haberi paylaştı. Normalde kullanıcılar ücretsiz oyunlardaki online özelliğini kullanmak ve grup sohbeti yapmak için Xbox Live Gold aboneliğine sahip olması gerekiyordu.

Yeni alınan bir karar ile birlikte artık Xbox Live Gold aboneliği olmadan ücretsiz oyunları online oynamak mümkün hale gelirken ayrıca grup sohbeti de yapılabiliyor olacak. Henüz ön sürüm olarak yayınlanan bu özellik test aşamasında bulunuyor ve ilerleyen zamanlarda tüm oyunculara açılmış olacak.

Related Post

Microsoft’un bu kararı almasındaki sebeplerden birisi de Xbox Live Gold fiyatlarındaki artış ve rakibi Sony’nin ve Nintendo’nun bu özelliği uzun zamandır kullanıyor olması. Firma, rekabeti daha iyi hale getirmek için bazı değişiklikler yapıyor ve rakiplerine karşı daha avantajlı konuma yerleşmek istiyor. Microsoft’un yaptığı bu büyük uğraşlar sonuç verecek mi bunu zamanla göreceğiz.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Xbox Live ad güncellemesi yaptı başlıklı makalemizde Xbox Live ve Xbox Network hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.