Xbox stok sorunu hakkında yöneticiden açıklama geldi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Xbox stok sorunu

Xbox stok sorunu sebebiyle Xbox’un yöneticilerinden birisi olan Phil Spencer, yaptığı açıklamada bu sorun ile ilgili bilgiler verdi.

PlayStation ve Xbox oyun konsolu son zamanlarda stok sorunlarıyla karşı karşıya kalmış durumda. Yalnızca konsollar değil ekran kartları da aynı durumdan muzdarip olmakta. Bu durum sebebiyle pek çok müşteri bu ürünlere ulaşmakta zorluk çekiyor ve ürünleri alamadığından ötürü yeni oyunları deneyemiyor. Yaşanan bu sorun hakkında Xbox’un önemli isimlerinden birisi olan Phil Spencer, önemli açıklamalarda bulundu.

Windows 11 medya oynatıcısı görüldü, işte yenilikler

Xbox stok sorunu hakkında açıklamalar yapıldı

PlayStation 5 ve Xbox oyun konsolunun özellikle çip krizi sebebiyle geciktiği söyleniyor. Koronavirüs salgını sebebiyle artan talep arzın yetersiz kalmasına sebep oldu. Talebin karşılanmamasına ek olarak küresel iklim krizi de çip krizini etkileyen bir durum oldu. PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun konsoluna ulaşmak günümüzde de oldukça zor.

Xbox stok sorunu

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Phil Spencer, Xbox oyun konsolunun yeterli sayıda üretilmediğine değinerek bu sorunun yalnızca çip krizinden kaynaklanmadığını belirtti. Çip krizinin yanı sıra çeşitli sorunların da bu duruma neden olduğunu söyleyen Spencer, bu sorunun bu yılın yanı sıra önümüzdeki yıl da devam edebileceğini ifade etti.

Phil Spencer, burada yaptığı açıklamada çip krizinin tek sorun olmadığını belirtiyor. Bununla birlikte üretim kapasitesinin yeterince yükseltilmemesi ve kargo maliyetlerinin yüksek olması da ayrı bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca küresel iklim sorunu da bu duruma zemin hazırlayabiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: KonsolOyun

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.