Xenobot özellikleri merak ediliyor

Xenobot özellikleri ile merak edilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanların gündemi olan xenobotlardan söz etmek gerekiyor.

Xenobot, geçtiğimiz günlerde haberlere gündem olan çok küçük robotlar olarak isimlendirilen canlılar. Evet, bunlar gerçekten bir canlı ve robot olarak isimlendiriliyor. Canlı hücrelerden oluşan bu robotlar, aslına bakarsak mekanik değil doğal yapıya sahip. Yalnızca laboratuvar ortamında üretilmiş bir şekilde bulunuyor. Xenobotların gündeme gelmesiyle kullanıcılar bu canlılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor.

Facebook iki faktörlü doğrulama zorunlu oluyor

Xenobot özellikleri

Xenobot, canlı bir robot olarak açıklanabilir. Bu şekilde söyleyince birçok kişi bir robotun nasıl canlı olabileceğini merak ediyor. Uzman bir isime göre robotlar, endüstriyel ve gündelik hayatta hayatı kolaylaştırmak ve çalışmak için bulunuyor. Aslına bakarsak bu canlılar da robotlar gibi çalışıyor. İşin etik kısmını bir kenara bırakalım xenobot, geçtiğimiz günlerde büyük bir gelişmeye sahip oldu ve bu canlılar yeni canlılar üretebildi. Yani kendinden daha fazla yapabildi. Kısacası çoğalma hareketi gerçekleşti.

Related Post

Kullanıcılar xenobotların ne işe yarayacağını ve özelliklerini araştırabiliyor. Hücrelerden oluşan bu küçük canlılar, Afrika pençeli kurbağasındaki dokuları kullanıyor. 0,04 inçten daha küçük olan xenobotlar, besinlerle ve elektrik ile enerji kaynağını sağlayabiliyor. Bir kurbağadaki kalp ve deri hücrelerini bir araya getiren bilim insanları, ortaya yaşayan bir canlı çıkardı. Bu canlılar gelecekte pek çok alanda kullanılabilir. Örneğin denizde yer alan mikro plastikleri toplayıp denizi temiz tutma, insan vücudu içerisinde yer alan sorunları giderme veya daha küçük çaplı operasyonlarda oldukça başarılı canlılar olabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.