1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji
  3. Xiamoi 2020’de 10’dan Fazla 5G Destekli Telefon Duyuracak
Trendlerdeki Yazı

Xiamoi 2020’de 10’dan Fazla 5G Destekli Telefon Duyuracak

Çinli teknoloji firması, 2020 yılında 10'dan fazla 5G telefonu piyasaya sürerek büyük bir adım atmayı planlıyor.

xiamoi-2020de-10dan-fazla-5g-destekli-telefon-duyuracak
17

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiamoi’nin CEO’su Lei Jun yaptığı açıklamada, 5G destekli cihazların 2020 yılı içinde bütün Dünya’da piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Çin’in Wuzhen şehrinde düzenlenen Dünya İnternet Konferansında konuşan Lei Jun, Çin’de kullanıma başlanan 5G’li ilk telefonun Xiamoi Mi 9 Pro olduğunu hatırlattı. Modelin yüksek satış sayılarına ulaşmasının ardından, Xiamoi’nin 5G telefonlarla ilgili planlarını değiştirdiğini aktaran CEO Jun, daha uygun fiyatlarla satışa çıkacak olan 5G destekli modellerin üretileceğini açıkladı.

Lei Jun açıklamasında, “Piyasada akıllı telefon alacak kişiler, gelecek yıl içinde 4G destekli cihazları satın almayacak. Bu 5G’li cihazlara geçiş yapmak için mecburi bir adım. Umuyoruz operatörler de 5G destekli baz istasyonlarını daha hızlı kurarlar.” dedi.

Telefon üreticilerinin çalışmalarıyla birlikte gelecek birkaç sene içinde 5G desteği akıllı telefonlarda bir standart haline gelecek. Özellikle birçok ülkenin 5G teknolojisi içinde birbiriyle yarış içinde olması firmaları da etkiliyor. Huawei’nin 5G çalışmalarından dolayı ABD’den yaptırımlara maruz kalması, Xiamoi’nin şansını arttırıyor.

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayar Programcılığı Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap