1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Yaay sosyal medya uygulaması yayınlandı

Yaay sosyal medya uygulaması yayınlandı
2

Yeni sosyal medya uygulaması Yaay, 2018 yılında Türk Telekom çatısı altında kurulan Türk Telekom Ventures tarafından Google Play Store’da yayınlandı.

Reklamlarına sıkça rastladığımız Yaay uygulamasının o zamanlar henüz ne olduğu bilinmiyordu. Birçok kullanıcının sosyal medyada ilginç reklamlar için tartıştığı biliniyordu. Yaay sosyal medya platformu olarak kullanıcıları karşılıyor.

Discord spam ve birçok sebepten üyeleri banladı

Yaay sosyal medya uygulaması resmî olarak yayınlandı

Google Play Store üzerinden Android kullanıcıları için yayınlanan sosyal medya platformu Yaay, kullanıcılara mikroblog ortamı sunmayı hedefliyor. Twitter tarzı bir görünüme sahip uygulama diğer mecralara göre bazı farklılıklar içeriyor. Uygulamaya ilk girişte “Yaay’a Ayak Bastın!” cümlesiyle bizleri karşılayan platformda kategori sistemi yer alıyor. Bu sistem ile birlikte kullanıcılar beğendikleri kategorileri seçerek bu kategorideki gönderileri inceleyebiliyor. Uygulamanın dikkat çeken bir diğer özelliği beğenmenin yanı sıra beğenmeme butonunun da bulunuyor olması.

Yaay sosyal medya uygulaması

Yaay uygulamasının bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse uygulamada Twitter’daki gibi 280 karakterli yazı paylaşma desteği bulunuyor. Genç, dizi, oto, müzik, spor, tekno gibi pek çok kategorinin bulunduğu mecrada video ve fotoğraf gibi çeşitli medya içeriklerini paylaşmak mümkün. Konum ekleme, etiket kullanma, konu takip etme, yorum yapma, beğeni bırakma, alıntılama, bildirim sistemi gibi özellikler de Yaay uygulamasında yerini alıyor. Uygulama içerisinde yer alan rekabet sistemi sayesinde kullanıcıların daha çok aktif olmaları hedefleniyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. bi süredir kullanıyorum hiç bu kadar saracağını düşünmemiştim açıkçası. şöyle bi girip bakıyim derken 1 ay oldu hala aktif kullanıyorum.

  2. app storeden görür görmez indirip test etmeye başladım. bence güzel düşünülmüş. zaman içinde daha da geliştirilecektir başlangıç için başarılı buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.