1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yandex Türkiye ofisi yakında kapatılıyor

Yandex Türkiye ofisi yakında kapatılıyor

Yandex Türkiye ofisi
12

Yandex Türkiye ofisi yakın zamanda kapatılacak. Firma, Türkiye’den neden çekildiğini ve ne zaman terk edeceğini açıkladı.

1997 yılında Rusya’da kurulan Yandex, ilerleyen yıllarda Türkiye’de ofis açma kararı almıştı. Google gibi bir arama motoruna sahip firma, çeşitli servisleri ile Türkiye’de müşterilerine hizmet veriyordu. Firmanın yeni aldığı karar ile Yandex’in Türkiye ofisi yakında kapatılıyor.

Sistem çökme sorunu AMD güncellemesi ile çözüme kavuşuyor

Yandex Türkiye ofisi ülkemizden çekiliyor

Yandex, Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldı. Bu kararın ardından firmanın yaptığı açıklamada Türkiye ile ilgili bağın koparılmayacağı, yalnızca Rusya’dan yönetimin devam edeceği bildirildi. Yandex’in Türkiye’den çekilme kararının hem küresel salgın hem de ekonomik nedenler olduğu belirtiliyor. Döviz kurunun artması ve salgın nedeniyle gelirlerde yaşanan düşüş ofisin kapanmasındaki en önemli sebepler arasında yer alıyor.

Yandex Türkiye ofisi

1997 yılında Rusya’da kurulan Yandex, Google gibi internet tabanlı hizmet vermek için bu işe adım atmış bulunuyor. 1997 yılında arama motoru olarak işe başlayan firma, 2000 yılında Yandex şirketini kurarak daha resmî bir adım attı ve daha büyük projelere başladı. Günümüzde Yandex arama motoru, Yandex Browser, Yandex Disk, Yandex Navi, Yandex Görsel, Yandex Video, Yandex Haritalar, Yandex Launcher gibi pek çok hizmetinin bulunduğu firma, 2011 yılında Türkiye pazarına girerek İstanbul’da bir ofis açmıştı. İlerleyen yıllarda Türkiye’nin birçok şehrine Google’ın sokak görünümü benzeri panoramik görüntüler ekleyen firma, büyümeye devam etmişti.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan CEZERI özellikleri ekip tarafından duyuruldu başlıklı makalemizde Baykar, CEZERİ ve Uçan Araba hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap