Yazılımcılara teşvik paketleri geliyor

Yazılımcılara teşvik sağlanacak yeni bir paket gündeme oturdu. Yapılan açıklamalar yazılım firmalarının daha çok gelir elde etmesini sağlayacak.

Dijitalleşme, 20. yüzyıldan beri devam eden ve 21. yüzyılda ciddi bir şekilde adım atılan bir alan. Dijital çağ ile birlikte bu alana ayak uyduran pek çok firma dünyanın en zengin firmaları arasına girmiş durumda. Ülkemizde de yazılım alanında büyük kazançlar elde eden şirketler bulunuyor. Yazılım alanında etkili çalışmalar yürüten pek çok firma, o ülkeye de ekonomik anlamda katkı sağlıyor.

Steam indirimler ile kullanıcıları mutlu ediyor

Yazılımcılara teşvik sağlanacak

Yazılımcı Sanayicileri Derneği Başkanı Gönül Kamalı’dan önemli açıklamalar geldi. Yapılan açıklamaya göre yazılımcıların yurt dışına rahat bir şekilde açılmasını sağlayacak yeni bir teşvik paketi hazırlanıyor. İçerisinde 14 farklı teşvik bulunan bu paket hakkında henüz net bir bilgi verilmese de söylenenlere göre paketin bu ay içerisinde duyurulması bekleniyor. Ticaret Bakanlığı’nın açıklayacak olduğu yeni teşvik paketinin içeriği şimdiden yazılımcılar tarafından merak edilmeye başlandı.

Related Post

Yazılımcı Sanayicileri Derneği Başkanı Gönül Kamalı, yaptığı açıklamada yeni teşvik paketi hazırlıklarının sürdüğünden ve yakın zamanda açıklanacağından söz ederken yeni paketin yurt dışına açılmayı kolaylaştıran bir hedefi olduğunu da dile getirdi. Pek çok yazılımcının yurt dışına satış yapamaması sebebiyle yurt dışına gittiğini söyleyen Kamalı, bu gibi sorunların üstesinden gelinmesi ve yazılımcıların gelirlerinin artması için böyle bir adım atıldığını belirtiyor. Yeni teşvik paketinin tam olarak ne zaman duyurulacağı açıklanmadı fakat bu ay içerisinde duyurulacağı ifade edildiğine göre yakın bir tarihte karşımıza çıkacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.