1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Yeni Android güncellemesi duyuruldu

Yeni Android güncellemesi duyuruldu
0

Yeni Android güncellemesi ile birlikte artık pek çok şey daha hızlı ve daha rahat yapılabiliyor olacak.

Android işletim sistemi, her geçen gün daha da gelişen bir yapıya sahip. Büyümeye devam eden bu yapı, kazandığı yeni özellikler ile birlikte kullanıcıların işlerini daha da kolaylaştırıyor. Android, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara yeni deneyimler vaat ediyor.

Windows 10 21H1 yenilikleri açıklandı

Yeni Android güncellemesi, yeni özellikler

Daha öncesinde Google Chrome’da yer alan şifre kontrolü özelliği Android işletim sistemine de geliyor. Android 9 ve sonraki sürümlerde bir uygulamada şifre girildiğinde o şifre Google tarafından kontrol ediliyor. Eğer şifre çok basit ise Google bir uyarı gönderiyor ve bu şifrenin daha önce çalındığına dair mesaj gönderiyor. Bu sayede kullanıcı hemen önlem alabiliyor. Bu özelliği kullanmak için Google ile Otomatik Doldurma özelliğinin aktif olması gerekiyor.

Yeni Android güncellemesi

Google Mesajlar uygulamasından yararlanan kullanıcılar artık bir mesaj gönderdiğinde o mesajı istediği zaman gönderebiliyor. Bu özellik bir kullanıcıya daha sonra mesaj iletmek için oldukça yararlı bir işlem olacak. Yapılan bir diğer değişiklik ise görme engelli veya daha az görenler ile ilgili oldu. Talkback yeni sürüm güncellemesi ile birlikte artık eskisinden daha kolay bir kullanıma sahip.

Google Asistan ile ilgili bir güncelleme de yapıldı. Yapılan güncelleme ile birlikte sesli komutlar eskisinden daha iyi hale gelirken gösterilen kartlar büyük olduğu için uzaktan okumak mümkün olacak. Bunun yanı sıra Google Haritalar artık koyu mod desteğine kavuştu. Ayrıca Android Auto için yapılan güncellemeler uygulamayı daha kullanışlı hale getiriyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap