1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji

Yeni iPhone’lar Beklenenden Daha Pahalı Olacak

Yeni iPhone’lar Beklenenden Daha Pahalı Olacak
0

Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone modellerinin fiyatlarına dair bilgiler belli olmaya başladı. Görünüşe göre fiyatlar beklenenden daha fazla olacak. Yeni iPhone fiyat bilgileri…

Önümüzdeki günlerde bir etkinlikle birlikte yeni iPhone modellerini ve yeni iPhone fiyat bilgilerini tanıtması beklenen Apple’a dair yeni haberler geldi. Özellikle yeni modellerin fiyatları merak edilirken kullanıcıları üzecek bir haber ortaya çıktı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de yeni iPhone modellerinin beklenenden pahalı olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Modellere yapan tahminlere göre en düşük fiyatlı yeni modelin $799 ile satışa sunulması bekleniyor. Bu yazı yazıldığı andaki kur 6.38 ile hesaplanınca ₺5096 oluyor. Ancak bu ücrete vergilerin de eklenmesinden dolayı fiyat daha yukarı çıkacak. Yeni iPhone modellerin fiyatlarındaki beklenmedik yükselme ise Apple kaynaklı. Teknoloji devi şirket aldığı bir kararla yeni modellerini daha yüksek fiyatlı satmaya karar verdi.

Bu kararla birlikte “fiyatı makul” olarak tanıtılan yeni iPhone’un fiyatı artmış oldu. Yeni 6.1 inçlik LCD ekrana sahip olan modelin $799-₺5096 ile satışa sunulması bekleniyor. Bununla birlikte, diğer bir model olan iPHone Xs $999-₺6372 olması bekleniyor.

Tarihteki en pahalı iPhone

En gelişmiş iPhone modeli olacak olan iPhone Xs Max ise sahip olduğu yüksek özellik ve teknolojilerle kullanıcıları etkilemeye hazırlanıyor. Şüphesiz fiyatıyla da etkileyecek olan bu model $1049-₺6690 ile satışa sunulması bekleniyordu. Eğer kullanıcılar bu modelin 512GB hafıza seçeneğini isterlerse fiyata $100 daha eklemiş olacaktı. Böylelikle yeni fiyat $1149-₺7328 olacaktı. Ancak gelen fiyat güncellemesiyle birlikte iPhone Xs Max $1249-₺7961 oldu.

Apple’ın fiyatları arttırma kararından sonra özellikle Türkiye’deki kullanıcılar zorlanmış olacak. Çünkü yüksek döviz kuru telefon satışlarını büyük oranda etkiledi. Özellikle ithal ürünlere karşı başlatılan boykot ile birlikte iPhone başta olmak üzere birçok yabancı firmanın satışlarında azalma olduğu bildiriliyor. Apple’ın, Türkiye’deki kur durumunu göze alarak, kullanıcılar için bir kolaylık yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor. Çünkü kullanıcıların büyük bir çoğunluğu teknolojik ürün almak için döviz kurunun daha rahat duruma gelmesini bekliyor.

Yorum Yap