Yeni nesil Windows işletim sistemi geliyor

Yeni nesil Windows işletim sistemi için geri sayım başladı. Henüz Microsoft bu konuda çok fazla detay vermedi fakat bazı bilinenler var.

Microsoft, 2015 yılından beri Windows 10 işletim sistemini geliştiriyor. İlk olarak Insider sürümü yayınlayan Microsoft, pek çok kişinin bu işletim sistemi üzerine ağırlık vermesine sebep olmuştu. 2015 yılının ikinci çeyreğinde yayınlanan Windows 10, ücretsiz olmasıyla birlikte pek çok kişi tarafından kullanılan bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmıştı. 2021 yılını yaşadığımız bu günlerde Microsoft, yeni bir duyuru yayınladı.

2021 yılında en çok indirilen uygulamalar paylaşıldı

Yeni nesil Windows işletim sistemi çıkıyor

6 yıldır Windows 10 işletim sistemi yayın hayatını sürdürüyor. Her yıl büyük güncellemeler ile işletim sistemini daha iyi hale getiren ekip, yazılımın gelişmesini ve daha da güçlenmesini sağlıyor. Bazı kullanıcılar artık yeni bir Windows işletim sistemi geliştirilmesini düşünürken bazıları Windows 10 işletim sisteminin üzerine yeni özelliklerin eklenmesini doğru buluyor. Bazı kullanıcılar da Windows 10 işletim sistemindeki 10 ibaresinin kaldırılması ve yazılımın Windows işletim sistemi olarak adlandırılması gerektiğini savunuyor.

Related Post

Bu tartışmayı bir kenara bırakırsak Microsoft, yeni bir açıklama yaptı. Windows işletim sistemi için dönüm noktası olabilecek açıklamaya göre 24 Haziran 2021 tarihinde Windows işletim sistemi için büyük bir güncelleme tanıtılacak. Microsoft, Sun Valley kod adıyla duyurduğu bu güncelleme hakkında detaylı bir bilgi paylaşmasa da yapılacak olan önemli güncellemenin ne olacağı zamanı gelince öğrenilecek. Birçok kullanıcının yaptığı tahmine göre bu güncelleme tema değişikliği ve yeni özellikler olabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.