1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni otomat sistemi geliştirildi

Yeni otomat sistemi geliştirildi

Yeni otomat sistemi
22

Japonlar, teknoloji konusunda oldukça üstün bir ırk olarak biliniyor. Birçok teknolojinin çıkış yeri de burası. Japon bir şirketin ürettiği yeni otomat sistemi de pandemi döneminde pek çok insanı rahatlatacak bir durum olacak.

2019 yılının sonlarına doğru Çin’de yayılmaya başlayan ve Çinlilerin diğer ülkelere gitmesiyle dünya geneline yayılan koronavirüs salgını, bu sezon da bizimle beraber olacak. Salgın ile birlikte insanların da temizlik alışkanlıkları değişmeye başladı. Bu konuda yapılan bir değişiklik ise otomat sisteminden yararlanan müşteriler için.

Redmi K30S Ultra çıktığı anda büyük bir satış yakaladı

Hijyenik bir şekilde yeni otomat sistemi geliştirildi

Günümüzde otomat makinesinde bir ürün almak için üzerindeki tuşlara basmak gerekiyor. Numaralara veya ada göre alınan ürünler, müşteriye istediği ürünü sağlıyor. Salgın ile birlikte pek çok kişi insanların dokunduğu yer ile temas etmek istemiyor.

Japon bir firma, bu gibi sorunlara çözüm olacak yeni bir sistem geliştirdi. Yapılan bu sisteme göre otomat makinesi elle değil, ayakla kullanılıyor. Yere yerleştirilen düğmeler sayesinde müşteriler elini değdirmeden istediği ürünü seçebiliyor.

Yeni otomat sistemi

Ürün içerisinde yer alan bir diğer özellik ise NFC özelliği sayesinde nakit para kullanımı yapmadan online ödeme sisteminden yararlanmak. Bununla birlikte makinenin içerisinde yer alan özel bir sistem sayesinde ürünler kirlenmiyor, temiz bir şekilde müşteriye ulaşıyor. Henüz test aşamasında olan ürünün ne zaman yayılacağı ise açıklanmadı.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan AMD pazar payı neredeyse rekor düzeye ulaştı başlıklı makalemizde AMD, Intel ve NVIDIA hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap