Yeni PlayStation 5 modeli yakında ortaya çıkabilir

Yeni PlayStation 5 modeli ile ilgili bazı bilgiler ortaya atıldı. Henüz bu bilgiler doğru değil fakat doğruysa model değişebilir.

PlayStation 5 oyun konsolu çıktığı tarihten bu yana milyonlarca satış elde etse de son zamanlarda yaşanan çip krizi ve yoğun talep şirketin üretimini etkileyen bir durum olarak karşımıza çıktı. PlayStation 5 stoklarını dolduramayan Sony bu konuda yeni bir karar alabilir.

Yeni PlayStation 5 modeli ile yapılabilecek değişiklikler

Bildiğiniz üzere dünya genelinde çip krizi yaşanıyor. Yaşanan bu kriz çip kullanan pek çok üretim tesisini etkilemiş durumda. Etkilenen firmalardan birisi de sonra olarak yer alıyor. Sony çip krizi sebebiyle ve yoğun talep nedeniyle müşterinin talebine yetişemiyor. Sorun sadece çip krizi değil aynı zamanda karaborsacılık da PlayStation 5 oyun konsoluna ulaşmayı zorlaştırıyor.

Related Post

Henüz kesinleşmeyen bir habere göre Sony firması, PlayStation 5 oyun konsolu üzerinde yeni bir değişiklik yapmayı düşünüyor. Sony’nin yapacağı bu değişiklik oyun konsolu maliyetini düşürmeyi hedefliyor. Normalde çıkması beklenen yeni PlayStation 5 modeli için sadece tasarım üzerinde bir değişiklik yapılması planlanıyordu fakat çip krizi maliyetleri yükselttiği için tasarımsal değişikliğin yanı sıra donanımsal değişiklikler yapılabilir.

Yeni model PlayStation 5 için kullanıcıların beklentisi daha önce bir model idi. Bu konuda henüz net bir bilgi yok fakat yapılacak olan donanımsal değişiklik 5 nm işlemci yerine 6 nm işlemci kullanımını sağlayacak. Değişiklik yapılması planlanan modelin 2022 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan The Division Heartland ücretsiz oynanacak başlıklı makalemizde The Division Heartland, ubisoft ve Ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.