Yerli 5G Adımları Atıldı

Türkiye, 5G teknolojileri için ilk testi geçen gün gerçekleştirdi. Peki bu teste göre durum ne? Ne zaman geçeceğiz?


Bildiğiniz üzere 5G, 4G’den sonra çıkacak olan sistemdir. Türkiye’de geçen günlerde yapılan test ve yerli 5G denemelerinde arama ve internet testi başarıyla sonuçlandı. Yerli imkanlarla yapılan bu projenin 2021’de Türkiye’de kullanılması hedefleniyor. Yani tahminlere göre 2021’de 5G’ye geçiş yapacağız.

5G Nedir?

Bildiğiniz üzere ülkemizde aktif olarak 2G, 3G ve 4G teknolojileri kullanılmaktadır. Şu anda 3G ve 4G teknolojileri daha yaygındır. Bu teknolojiler, sizin daha hızlı arama yapmanızı, internet hızınızın daha yüksek olmasını, daha kaliteli bir teknoloji sunmayı hedefler.

Nesnelerin İnterneti

Bunun dışında nesnelerin interneti olayı vardır. 5G ile daha fazla yayılması hedeflenen bu sistemde çevrenizdeki makineler ile etkileşime gireceksiniz. Yani nesneler birbirleri ile bağlantılı olacak. Örneğin evinizde oturuyorsunuz. Kalkmadan önce telefonunuzdan ocağa emir gönderdiniz, ocak siz kalkmaya hazırlanırken çayınızı hazır edecek ve güzel bir güne hızlı bir şekilde adım atmış olacaksınız. Tabii ki bu teknolojiyi bu kadar basit düşünmeyin, bu şekilde daha birçok işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Black Desert Online Nasıl Ücretsiz Oynanır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Mucosoft : ."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.