Yerli kripto borsaları ile ilgili şok edici iddia ortaya atıldı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Yerli kripto borsaları

Yerli kripto para borsaları ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan iddiaya göre kripto para borsalarında kripto paralara sahip olan yatırımcılar için ciddi bir değişiklik yapılacak.

2009 yılında piyasaya sürülen bitcoin, o zamanlar 1 $ değerinde bile değildi. Borsaya giren ve zamanla değerine değer katan bitcoin, kısa sürede çok büyüdü ve daha geniş bir kitle haline geldi. Bu dönemde yeni kripto para birimleri de ortaya çıktı. Günümüzde ethereum ve cardano bitcoinden sonraki en popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor. Kripto paraların yaygınlaşması ile birlikte borsalardaki hareketlilik de artmaya başladı.

Google Aramalar için dark mod müjdesi

Yerli kripto borsaları ile ilgili şok edici gelişme

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto paralar ile ilgili pek çok ülke çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu konuda düzenlemeler zaman zaman yapılırken Türkiye’de geçtiğimiz aylarda kripto para ödemelerinin Türk işletmelerinde yasaklanması kararı alınmıştı. Bunun yanı sıra kripto paralar ile ilgili vergi sisteminin de geleceği söyleniyordu. Henüz şimdilik bu şekilde bir adım atılmıyor olsa da bunun yanı sıra yeni bir iddia gündeme oturdu.

Yerli kripto borsaları

Ortaya atılan iddiaya göre Türk kripto para borsalarında kripto para çekimini yasaklayacak yeni bir yasa geliştiriliyor. Bu yasa ile birlikte yerli borsalar üzerinden kripto para çekimi yapılamıyor hale gelecek. Böyle bir karar alınmasının sebebinin kripto para çekiminin anonimliği olduğu düşünülüyor. Henüz bu iddia doğrulanmadı fakat böyle bir söylenti finans gündemine oturdu.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.