1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Yerli Otomobilin İlk Prototipi İncelendi

Yerli Otomobilin İlk Prototipi İncelendi

Yerli Otomobilin İlk Prototipi İncelendi

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu, yerli otomobilin ilk prototipini Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile toplantıda paylaştı.


Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu, yerli otomobilin ilk prototipini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte yönetim kurulu toplantısında gösterdi. Mustafa Varank, bu konu hakkında yerli otomobilin prototipini yıl sonunda vatandaşlara göstereceklerini ve halkın beğenisine sunacaklarını belirtti. Toplantıda yerli otomobilin 3 boyutlu prototipinin dışında 3 boyutlu çizimi de incelendi.

Aliexpress TR

Yerli Otomobilin Özellikleri Neler? Ne Zaman Çıkacak?

Bu konu hakkında gazeteci Fatih Altaylı’nın yaptığı araştırmaları açıklayacağız. Fatih Altaylı, yaptığı açıklamada nesnelerin interneti özelliği bulunan, otomobilin menzilinin 500 km olduğu, otonom bir sistem olan, elektrik ile çalışacak aracın geleceğini belirtiyor. Aracın birkaç farklı hali bulunacağını belirten Altaylı, C sınıfında SUV modeli üretilebileceğini açıklıyor. Bu modelin pazarda güzel bir yer alabileceğini belirtiyor. Aracın seri üretime geçeceği tarih olarak ise tahmini olarak 2019’un Aralık ayını işaret ediyor.

Bir önceki makalemiz olan Kardashev Ölçeği Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap