Yerli Uçan Araba Çıkıyor

İnsansız hava araçları üzerinde çalışan Baykar firması, yerli uçan arabanın ilk fotoğraflarını paylaştı.


İnsansız hava araçları üzerinde çalışmalar yapan Baykar, yerli uçan arabanın ilk fotoğraflarını paylaştı. Ayrıca prototipinin tamamlanması durumunda CEZERİ adlı uçan araba, Teknofest’te ilk uçuşlarını gerçekleştirecek.

Baykar Firması Hakkında

1984 yılında kurulan Baykar, özellikle havacılık ve insansız hava aracı ürünleri üzerinde üretimler yapmıştır. Türkiye’de havacılık ve savunma alanında birçok yerli girişim gerçekleştirmiştir. Baykar firması, Türkiye’de yerli üretim yaparak ülkeye kazandırdıklarının dışında ihracat yaparak ülkenin ekonomik açıdan kalkınmasını da sağlamıştır.

Uçan Arabanın Bize Sağlayacağı Faydalar

Arabalar, insanların ulaşımda bir yere hızla gitmesini sağladı. Bununla birlikte çeşitli ulaşım araçları piyasaya çıktı. Uçaklar, arabalar, hızlı trenler, maglev ve daha fazlası ulaşım için üretildi. Geleceğin teknolojisi uçan araba ise yıllardır bilinen ve konuşulan bir proje. Yukarıdaki haberde olduğu gibi Türkiye’de de bunun hakkında çalışmalar yapılıyor. Uçan arabanın bize sağlayacağı en önemli avantaj, zorlu tepelere doğrudan çıkabilmektir. Özellikle Karadeniz bölgesindekiler için büyük bir rahatlık olacaktır. Yol üzerinde zikzak şeklinde dönen yollardan uzun bir süre gitmek yerine uçan araba ile doğrudan saniyeler içerisinde tepeye varılacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Intel, 56 Çekirdekli İşlemci Çıkardı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.