YouTube canlı yayın sistemi yeni özelliğine kavuştu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

YouTube canlı yayın

YouTube canlı yayın sistemi yeni özellik ile birlikte daha iyi hale geliyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar istediği yayını Türkçe izleyebilecek.

Canlı yayın, önceden televizyon kanallarının yaptığı bir olay olsa da günümüzde herkes canlı yayın yapabiliyor. Facebook, Instagram ve Twitter gibi pek çok platformda canlı yayın yapılabildiği gibi aynı zamanda YouTube’da da canlı yayın özelliğinden yararlanmak mümkün oluyor. Canlı yayınlar sayesinde o an olan bir olayı anlık olarak göstermek mümkün hale gelirken izleyiciler de o anı kaçırmadan canlı canlı izleyebiliyor. YouTube’un canlı yayın sistemine yeni bir özellik ekleniyor.

Instagram hikayeler sistemine yeni özellik ekleniyor

YouTube canlı yayın sistemi Türkçe desteğine kavuşuyor

Kullanıcılar normalde bir YouTube videosu izlerken otomatik alt yazı sayesinde alt yazıyı önce İngilizce sonrasında Türkçeye çevirebiliyor. Bu sayede video hangi dilde olursa olsun videoyu herhangi bir dilde izlemek mümkün oluyor. Canlı yayında da böyle özellik bulunuyor ve bu özellik İngilizce dilini destekliyor. Yani canlı yayında anlık olarak otomatik İngilizce dili içeren alt yazı seçeneği kullanılabiliyor. Bundan dolayı İngilizce bilmeyen kullanıcılar yayını anlayamıyor.

YouTube canlı yayın

Yeni eklenen özellik ile birlikte İngilizce bilmeyen ve yayını Türkçe izlemek isteyen izleyiciler artık canlı yayındayken otomatik olarak Türkçe çeviriden faydalanabiliyor olacak. Örneğin İngilizce bir yayın var diyelim. Bu yayın önce İngilizce olarak hazırlanıyor ve sonrasında Türkçe olarak karşımıza çıkıyor. Yapay zekanın desteğini alan YouTube, bu özellik ile beraber tam olarak düzgün olmasa da insanların yabancı yayınları daha iyi anlamasını sağlayacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.