1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. YouTube Shorts özelliği kullanıma açıldı

YouTube Shorts özelliği kullanıma açıldı

YouTube Shorts özelliği

TikTok’a rakip olacak YouTube Shorts özelliği bir süredir Hindistan’da test aşamasındaydı. Şu ana kadar ilgiyle karşılaşan bu özellik şimdi de farklı bir ülkeye, ardından dünya geneline yayılıyor.

YouTube, her geçen gün daha da gelişen ve daha da büyüten bir platform olarak yer alıyor. Bu platformda yapılan pek çok paylaşım kullanıcıların bilgilenmesini ve eğlenmesini sağlıyor. Yeni özellikleri ile içerik üreticilerine ve izleyicilere daha çok seçenek sunan YouTube, şimdi de kısa videolar ile ilgili bir özellik geliştiriyor.

Origin Türk Lirası kullanmaya başladı

YouTube Shorts özelliği hizmete girdi

Uzun süre önce kurulan TikTok, günümüzün en büyük kısa video paylaşım platformlarından birisi olarak yer alıyor. Kullanıcılar ister efektli ister filtreli videolar ekleyerek videoyu daha eğlenceli hale getirebiliyor. Instagram, Reels özelliği ile birlikte TikTok’a rakip olmuştu. Şimdi de YouTube yeni özelliği ile birlikte TikTok’un önüne geçmeyi deneyecek.

YouTube Shorts özelliği

YouTube Shorts olarak geliştirilecek olan bu sistem, kullanıcıların kısa videolar paylaşmasını sağlıyor. Sosyal video paylaşım platformu olan YouTube’da yeni sistem ile birlikte yalnızca kısa videolar eklenmiyor aynı zamanda bu videoların arka planına müzik eklemek mümkün oluyor. Bu sayede videolar daha güzel hale geliyor. İçerik üreticileri ister günlük hayatını paylaşabilir ister eğlenceli videolar çekebilir.

YouTube’un çalışmalarını sürdürmüş olduğu ve kısa videolar paylaşmaya olanak tanıyan yeni özelliği öncelikle Hindistan’da test sürecine başladı ve kullanıcılar tarafından test edildi. Şimdi de ABD’de test edilmeye başlanacak olan bu özelliğin sonrasında dünya geneline yayılması bekleniyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Microsoft web tasarım aracı geliştiriyor başlıklı makalemizde Microsoft ve web tasarım aracı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap