YouTube, Tiktok’a rakip oluyor

YouTube, son zamanlarda yeni projelerini paylaşması ve ekonomik raporlarını açıklamasıyla ön plana çıkmış durumda. YouTube Music, YouTube Originals, YouTube Premium gibi birçok özellik ile YouTube, insanların ilgisini çekmeye ve kullanıcılara daha güzel özellikler sunmaya devam ediyor. Peki YouTube bu sefer ne üzerinde çalışıyor?

YouTube, Tiktok’a Rakip Olacak

YouTube, YouTube Shorts adlı yeni mobil özelliği ile YouTube’a rakip olmayı planlıyor. Bu özellik ile kullanıcılar Tiktok’taki gibi videolar hazırlayabilecek. YouTube’un Tiktok’a karşı en büyük avantajı ise geniş bir müzik kütüphanesine sahip olması. Bu adım ile birlikte YouTube Shorts’un kısa sürede popüler olacağı düşünülmektedir.

YouTube Shorts özelliğinin bu yıl içerisinde yayınlandıktan sonra geniş bir müzik kütüphanesi sayesinde kısa süre içerisinde popüler olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

YouTube Shorts Nasıl Kullanılır?

YouTube Shorts, henüz yayınlanmadığı için şu anda kullanamazsınız fakat bu özelliğin bu yıl içerisinde çıkması beklenmektedir. Özelliğin kullanımı ise Tiktok’a benzer şekilde olması ve birkaç ek özellik olarak kullanılması planlanmaktadır.

Özelliğin kullanımı hakkında birkaç bilgi verelim. Bu özellik, kısa videolar çekip arka plana müzik eklemek ve çeşitli efektler ile videoyu süslemekle gerçekleşecek. Videoyu yavaşlatma, hızlandırma, çeşitli efektler ekleme gibi birçok özellik videonun daha güzel hale gelmesini sağlayacak ve ilgi çekici bir uygulama haline getirecek.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.