YouTube video indirme özelliğine kavuştu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

YouTube video indirme

YouTube video indirme özelliğini masaüstü bilgisayarlar için sundu. Özelliği kullanmak için yapılması gerekenleri anlattık.

YouTube’da video indirmek günümüzde farklı internet siteleri üzerinden yapılıyor fakat YouTube, son zamanlarda yaptığı geliştirmeler ile birlikte bu özelliği web sitesine eklemiş oldu. Bilindiği üzere daha önce mobil cihazlara video indirme özelliği eklenmişti. Bu özellik henüz masaüstü bilgisayarlar için yani web siteleri için sunulmamıştı. Güncelleme ile birlikte artık masaüstü bilgisayarlar üzerinden de YouTube videosu indirmek ve internet olmadan izlemek mümkün olacak.

iOS 15 özellikleri ve bilinmesi gerekenler

YouTube video indirme özelliği eklendi

YouTube, daha önce mobil cihazlar için getirmiş olduğu video indirme özelliğini YouTube Premium kullanıcıları sahip olabiliyordu. Bu özellik ile birlikte internet olmadan indirilen videoları izleyebilen kullanıcılar, dışarı çıktığında veya gezmeye gittiğinde bu videoları izleyip mobil internetini boşuna harcamıyordu. YouTube, bu özelliği artık web sürümü için de getiriyor. Henüz beta aşamasında eklenen bu özellik, yalnızca YouTube Premium üyeleri için geçerli.

YouTube video indirme

YouTube Premium kullanıcıları masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden bu özelliği deneyerek YouTube videosu indirebiliyor ve internet bağlantısı olmasa da bu özellikten faydalanabiliyor. Bu videolara YouTube üzerinden ulaşılıyor. Özelliği denemek isteyen Premium kullanıcıları bu bağlantıya girerek özelliği aktif edebilir.

Özellik aktif edildikten sonra herhangi bir videoyu indirmek için videonun sağ alt kısmında yer alan “İndir” butonuna basılmalı. İndirme işlemi tamamlanınca bu bağlantı üzerinden indirilen video içeriklerine ulaşmak mümkün oluyor. İşlem bu kadar basit olmakta. Özellik 19 Ekim’e kadar aktif olarak test edilebilecek. Ne zaman yayınlanacağı açıklanmadı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.